شما می‌توانید به سادگی بفهمید که در آیفون 6s یا 6s پلاس از تراشه‌ی سامسونگ استفاده شده یا TSMC.

سال گذشته مشکل خم شدن آیفون‌های اپل، به ویژه 6 پلاس، خبرساز شده و اصطلاحا نام Bendgate گرفته بود. امسال هم ماجرای باتری آیفون 6s و 6s پلاس در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی سر و صدا به پا کرده است و بسیاری این قضیه را Batterygate می‌نامند. برای آن دسته از افرادی که هنوز از این موضوع خبر ندارند توضیح می‌دهیم که تراشه‌های A9 آیفون‌های جدید توسط دو شرکت سامسونگ و TSMC ساخته شده‌اند. این تراشه‌ها نه‌تنها در اندازه با هم تفاوت دارند، بلکه اخیرا کشف شده که آیفون نوع TSMC عمر باتری بیشتری دارد.


این موضوع براساس نتایج بنچمارکی مشخص شد که بین نسخه‌‌های ساخت سامسونگ و TSMC انجام گرفت. در این بنچمارک عمر باتری آیفون با تراشه‌ی ساخت TSMC حدودا دو ساعت بیشتر بود. حالا اگر شما آیفون 6s یا 6s پلاس خریده‌اید و می‌خواهید بدانید از کدام نوع تراشه در آن استفاده شده، کافی است شماره‌ی مدل آن را بدانید. برای این کار برنامه‌ی Battery Memory System Status Monitor را از اپ استور دانلود کنید.


پس از نصب، برنامه را باز و روی تب System تپ کنید. در قسمت Device به دنبال Model بگردید، شماره‌ی مدل تراشه در آن قسمت نوشته شده است. اگر شماره‌ی مدل N71mAP یا N66mAP باشد، در گوشی شما از تراشه‌ی TSMC استفاده شده؛ و اگر شماره‌‌های N71AP یا N66AP را ببینید، تراشه‌ی آیفون‌تان ساخت سامسونگ است. لازم به ذکر است، قبل از خرید هیچ راهی برای تشخیص نوع تراشه‌ وجود ندارد.


اپل در این باره بیانیه‌ا‌ی صادر و عنوان کرده که تفاوت تراشه‌ها در تست‌های واقعی و شبیه‌سازی شده ناچیز بوده و تنها حدود ۲ تا ۳ درصد است؛ بدین معنی که تاثیر چندانی روی کاربری شما نخواهد داشت.


  • نوشته شده توسط: admin
  • منشتر شده در: Demo Category 1
  • تاریخ ایجاد: 773-07-22
  • تعداد بازدید: 493
  • نظر: 1

برچسب ها: joomla , prestashop , magento

مطالب مشابه در این دسته بندی

بلاگ های مرتبط با برچسب ها

نظرات

ایجاد شده در 1393-10-03 10:08:45 ارسال شده توسط Ngoc لینک نظر
Mi vitae magnis Fusce laoreet nibh felis porttitor laoreet Vestibulum faucibus. At Nulla id tincidunt ut sed semper vel Lorem condimentum ornare. Laoreet Vestibulum lacinia massa a commodo habitasse velit Vestibulum tincidunt In. Turpis at eleifend leo mi elit Aenean porta ac sed faucibus. Nunc urna Morbi fringilla vitae orci convallis condimentum auctor sit dui. Urna pretium elit mauris cursus Curabitur at elit Vestibulum.

نظرتان را بنویسید